Lai iegūtu kvalitatīvu parketa grīdas segumu, nepietiek vienīgi ar kvalitatīvu materiālu. Tikpat svarīgi ir arī veikt tehniski pareizu parketa ieklāšanu. Bieži saņemam jautājumu – vai ir iespējams veikt parketa ieklāšanu pašu spēkiem? Ir saprotama klientu vēlme ietaupīt līdzekļus, bet šajā gadījumā būtu objektīvi jāizvērtē savs spēju un prasmju līmenis. Ja esat tehniski domājošs cilvēks ar pieredzi būvniecības, remonta, vai, vislabāk, galdniecības darbos, tad pilnīgi iespējams, ka parketa ieklāšana Jums ir pa spēkam. Bet ja tomēr šaubāties – labāk šo darbu uzticēt profesionāļiem.
Esam novērojuši, ka bieži cilvēki domā – esmu kādreiz ieklājis laminātu, un tad jau tikšu galā arī ar parketu. Jāsaka, ka ieklāšana jebkuram no mūsu piedāvātajiem parketa veidiem būs sarežģītāka, nekā lamināta vai peldošā ‘’click’’ parketa ieklāšana. Pirmkārt jau tāpēc, ka visi mūsu piedāvātie parketa veidi ir jāklāj ar līmēšanas metodi – parkets tiek pielīmēts pie pamatgrīdas. Līdz ar to, kļūdu labošana ir ļoti apgrūtināta vai pat neiespējama, jo parketu nav iespējams izjaukt un pārlikt kā laminātu. Toties ar līmēšanas metodi iegūstam daudz stabilāku virsmu, nekas nešūpojas, un parkets daudz labāk turas pie pamatgrīdas. Īsumā mēģināsim pastāstīt, kā notiek parketa ieklāšana, un kas ir jāņem vērā.
Pamatgrīdas kvalitātes novērtēšana
Kvalitatīva, gluda pamatgrīda ir absolūti nepieciešama kvalitatīva koka grīdas klājuma iegūšanai. Neatkarīgi no pamatgrīdas tipa (betons, OSB, saplāksnis), pamatgrīdai ir jābūt gludai, stingrai, stabilai, nekas nedrīkst šūpoties, čīkstēt vai krakšķēt. Liela kļūda ir iedomāties, ka pamatgrīdas defekti (kūkumi, negludumi) tiks noslēpti ar līmes kārtas palīdzību. Līme tiek klāta ļoti plānā kārtā (~1 mm), un nav iespējams grīdas nelīdzenumus likvidēt, klājot līmi biezākā kārtā, kā špakteli. Ir jāapzinās, ka ieklātais parkets ‘’kopēs’’ grīdas nelīdzenumus, līdz ar to, labāk tos likvidēt jau sākumā. Negludumiem nevajadzētu pārsniegt 2-3 mm uz 2 metriem.
Betona pamatgrīdai ir kritiski svarīgi noteikt mitruma līmeni. Betona mitruma līmenis nedrīkst būt augstāks par 1,5 – 2%. Pretējā gadījumā pastāv risks, ka parkets uzsūks mitrumu no betona un uzbriedīs. Kritiskos gadījumos (kad absolūti nepieciešams steidzami veikt parketa ieklāšanu), pieļaujams to darīt uz betona ar mitrumu līdz 4%, bet šajā gadījumā obligāti jālieto speciāla mitrumu izolējošā grunts.
Runājot par saplākšņa vai OSB pamatgrīdu, svarīgi ir nodrošināt, ka pamatgrīdas loksnes ir vienā līmenī un neveido ‘’lauzienus’’. To var viegli pārbaudīt ar līmeņrādi vai garu lineālu.
Parketa ieklāšana
Kā jau minēts, parketa ieklāšana notiek, līmējot to pie pamatgrīdas. Tirgū ir pieejamas dažādas parketa līmes, mēs savos projektos izmantojam Stauf Multilayer līmi divslāņu parketam, un Stauf SMP 930 līmi masīvkoka parketam un dēļiem. Līme ar speciālu zoboto lāpstiņu tiek uzklāta uz pamatgrīdas, un tad uz līmes tiek klāti parketa dēļi. Svarīgi ir izlemt, no kuras vietas telpā sākt ieklāšanu. Parasti tiek izlemts, kura telpas daļa ir svarīgākā, un kur ir paredzēts, ka būs atklāta siena (bez mēbelēm). Un tad no šīs sienas var sākt likt pirmās parketa līnijas. Tiek ieklātas 2-3 parketa dēļu līnijas visā telpas garumā, un tad ir jāpagaida, kamēr līme zem tām apžūst un parketa dēļi ir nofiksējušies. Pēc tam var turpināt ar nākamo līniju montāžu. Svarīgi atcerēties, ka parketu nedrīkst ieklāt līdz pašām sienām, ir nepieciešams atstāt aptuveni ~10 mm spraugu, kas pēc tam tiks nosegta ar grīdlīsti.
Masīvkoka parketa un dēļu ieklāšana
Masīvkoka parketu un dēļus iesakam ieklāt tikai uz koka pamatgrīdas segumiem (OSB vai saplāksnis). Princips ir līdzīgs – koka grīdas segums tiek līmēts uz pamatgrīdas. Bet papildus nianse ir tāda, ka parkets tiek stiprināts arī ar naglām (naglas tiek dzītas 45 grādu leņķī gar dēļa tapu).
Mūsu uzņēmuma speciālistiem ir plaša pieredze dažāda veida koka grīdu ieklāšanas un atjaunošanas darbos. Lūdzu sazinieties ar mums, un sagatavosim konkurētspējīgu piedāvājumu tieši Jūsu projektam!